סוללות

הבטרייה או כפי שאנחנו מכירים אותה הסוללה היא בעצם מקור אנרגיה חשמלית אשר מוסיפה מתח חשמלי לכל מעגל. האנרגיה עברה המרה מאנרגיה כימית לחשמלית. בזכות המרה זו  אנו יכולים להשתמש במגוון רחב של שימושים לכל צורך שהוא, ביתיים ותעשייתים. כשאנחנו חושבים על כך מסיקים שברוב דברינו יש שימוש  וצורך לסוללות הרי  בימינו הכל כמעט חשמלי, ובלי הסוללות לא היינו מסתדרים. הנה דוגמא: הסוללות הקטנות בשלטים,  הסוללות בצעצועים ובעוד מגוון רחב שתרם לנו. האנשים לפיתוח תעשייתי.

מסוללות ראשוניות חד פעמיות, האנושות עוברת להשתמש יותר ויותר בסוללות משניות (שאפשר להטעין אותן פעמיים), בעקבות השינוי במודעות הסביבתית. בחלק מהסוללות בגלל שמצאו בהם חומרים רעילים נאסרו לשימוש.

סוללות, נועדו להיות מקור חשמלי נייד למכשירים אלקטרונים. ככל שאנו , אנשי העולם גדלים בכמות ומתפתחים בטכנולוגיה הצורך לניידות יגדל וכך השימוש בסוללות יגבר והיה חשוב.

סוללה יש שני מסופים, אפשר להגיד שמסוף זה הצדדים של הסוללה וזה מה שמעביר מתח חשמלי. מסוף אחד מסומן ב- + (פלוס, חיובי) והשני ב- (מינוס, שלילי). מיקום המסופים יכול להשתנות לפי סוג הסוללה וכמובן הצורה או הגודל. 

יש שני סוגים של סוללות  - סוללות שאפשר להשתמש בהם פעם אחת שהן מתכלות לדוגמא: סוללות לצעצועים, וסוללות נטענות, סוללות ליתיום המיועדות לשימושים רבים כי אפשר להטעין אותם לדוגמא: שלטים למיניהם. כידוע, קיימים סוגים שונים של סוללות בצורה ובשימוש, מסוללות קטנות מאוד בגודל של פחות מאצבע, ועד לסוללות ענק בגודל של חדר המיועדות לשימוש במקרה של הפסקות חשמל במרכזי מסחר ובמקומות חשובים. קיימות גם סוללות המשמשות אותנו בתוך הטלפונים הסלולריים ועוד מגוון רחב של סוללות.

המציאו לא מזמן מוצר ישראלי חדש. בטרייה חד פעמית שתטעין את הטלפון. "יש בתוכה 100 אחוז" והיא להטענה אחת. זה ממש מוצר חד פעמי ושימושי שיכול להציל כל ישראלי ששכח להטעין את הטלפון בלילה וחייב את הטלפון במהלך היום (כמו כולנו.) וזה קרה לכל אחד לפחות פעם אחת שהוא שכח להטעין את הטלפון.